glamping jurty 4rest camp opinie

4rest camp – glamping w leśnym azylu tylko dla par

Jeśli marzycie o wyjeździe, na którym jedynym hałasem są odgłosy zwierząt, a najpiękniejszym  widokiem jest rozgwieżdżone niebo widziane z wnętrza ciepłej balii, znajdziecie to zaledwie 33 km od Gdańska – w 4rest Camp. To miejsce przeznaczone jedynie dla dorosłych, polecane głównie parom na romantyczne wyjazdy we dwoje. Co jest w nim takiego wyjątkowego?

Glamping dla dorosłych

Co to jest glamping?

Glamping (glamorous camping) to połączenie tradycyjnego campingu z domieszką luksusu. To rozwiązanie dla osób, które pragną być nieco bliżej natury, ale boją się spania w surowych warunkach i wiążących się z tym konsekwencji.

W 4rest camp czekają na gości 4 jurty. W środku każdej z nich jest łóżko, mała lodówka, stolik, szafa, koza (właściwie kominko – kaloryfer) i osobna, w pełni wyposażona, łazienka.

4rest camp jurta numer 2 glamping
4rest camp jurta wewnątrz łóżko glamping

W kominku palimy sami, drewno i podpałkę możemy dowolnie brać z wyznaczonego do tego miejsca­.

4rest camp ogrzewanie, koza, piecyk, kominek

Nad łóżkiem znajduje się okrągłe okno, przez które można oglądać przepływające chmury czy gwiazdy.

4rest camp widok z jurty na niebo i gwiazdy

Przed jurtą jest mały tarasik z dwoma leżakami. Dwie z czterech jurt mają prywatną balię przed wejściem, a pozostałe dwie mogą korzystać z trzeciej balii. Umieszczono ją mniej więcej po środku, między nimi – zaraz obok sauny z widokiem na jezioro. Jurty są tak rozmieszczone, że dają dużą prywatność więc raczej nie natkniecie się na sąsiadów zbyt często.

My mieliśmy jurtę bez własnej balii (tylko taka była dostępna w danym terminie). Niemniej dzięki temu, że nasi sąsiedzi z drugiej jurty, z którą mieliśmy dzielić balię, nie przyjechali, mogliśmy z niej korzystać o dowolnych porach.

4rest camp widok z jurty

Rodzinny biznes z sercem

Jurty wraz z pensjonatem, który znajduje się nieopodal to rodzinny biznes prowadzony przez rodziców i ich dzieci. Jak twierdzą są jak włoska rodzina, mocno się kłócą, ale też mocno kochają.

Można poczuć, że wkładają w to miejsce dużo serca. Każdy z nich specjalizuje się w czymś innym dlatego tak dobrze się uzupełniają.

Balie na chłodne wieczory

Jak dla mnie balia to atrakcja numer jeden! Zwłaszcza w chłodne wieczory. Temperatura wody to około 38 stopni. Balia posiada termostat i jest nagrzewana całą dobę, więc można z niej korzystać w każdej chwili. Wchodzisz do balii, w ręku trzymasz kieliszek wina, patrzysz w górę, a tam niebo pełne gwiazd. Dookoła cisza i spokój, szum drzew, śpiew ptaków. Wspaniałe uczucie.

Chociaż muszę dodać, że same jurty znajdują się raczej w zagajniku nad jeziorem, aniżeli w samym sercu lasu. Otaczają je nie tylko drzewa, ale też grodzone pastwiska dla koni. Jak jednak szybko i łatwo można się przekonać, wokół rozciągają się dziesiątki hektarów lasów. Latem to świetne miejsce na rowery i długie wędrówki.

4rest camp balia i sauna zimą glamping

Oprócz balii można też wynająć saunę z widokiem na jezioro. Żeby ją nagrzać, trzeba rozpalić ogień, a w trakcie dokładać drewno. Im więcej dołożymy, tym cieplej będzie wewnątrz. Nasi sąsiedzi, z którymi szybko złapaliśmy kontakt, nie przebierali w środkach. Z wygrzanej do ok. 100 stopni sauny wyskakiwali wręcz, żeby wytarzać się w śniegu lub… zanurzyć w przeręblu.

Natura, natura, natura

To chyba coś co najbardziej kusi takich mieszczuchów jak my. Każdy potrzebuje kontaktu z naturą. W 4rest camp można to poczuć w pełni. Wyobraźcie sobie że jedynym hałasem jaki słyszycie jest rżenie koni, śpiew ptaków (a właściwie krzyk żurawi), kumkanie żab czy szum drzew.

Wstajecie rano a przed waszą jurtą pasie się konik ze stadniny koni znajdującej się obok. Zachód słońca oglądacie nad jeziorem, a wieczorem patrzycie w gwiazdy. A jak chcecie, możecie jechać nad morze i pospacerować po plaży. To tylko ok. 30 kilometrów.

konie w lesie na pastwisku
leśna droga zimą idealna na spacery

Jak wspomniałam dookoła są lasy i ścieżki rowerowe a także pola golfowe. Można więc skorzystać z dodatkowych atrakcji jak gra w golfa czy np. nauka jazdy konnej.

koń w zagrodzie zimą
portret konia z zabawnym pyszczkiem

I co szczególnie ważne – w jurtach i okolicy jest bardzo słaby zasięg, co skutkuje właściwie ciągłym brakiem internetu. Także Facebook, choćbyśmy stanęli na rzęsach i wymachiwali telefonem ku niebu, nie będzie nas kusił. Można w pełni oddać się tu i teraz bez zbędnych rozpraszaczy.

Właściciele dbają o zachowanie harmonii z naturą nawet w tak drobnych kwestiach jak oświetlenie. Teren dookoła jurt oświetlony jest jedynie delikatnymi kulami ustawionymi na ziemi. Tworzy to subtelny i tajemniczy klimat. Oczywiście w związku z tym, każda jurta wyposażona jest też w latarkę.

droga w lesie na spacery

Ile kosztuje glamping w 4rest camp?

Wynajem jurty z prywatną balią to od 460 do 480 zł za dobę za dwie osoby. Jurta bez balii to 400 zł. W przypadku wynajmu na więcej niż 3 doby ceny nieznacznie spadają.

Wynajem balii dla jurt, które jej nie posiadają to 70 zł za 3 godziny. Sauna to koszt 60 zł za godzinę. W lecie można też wypożyczać rowery wodne, deski SUP czy łódkę wiosłową.

Śniadanie wliczone jest w cenę noclegu. Jeśli chcecie zamówić obiad na miejscu to jest to dodatkowy koszt 40 zł za osobę.

polna droga przy lesie
pastwisko dla koni

Jesli chcecie wiedzieć więcej lub sprawdzić dostępne terminy podrzucam Wam link do Slowhopa: https://slowhop.com/pl/miejsca/4rest-camp.html

Przy okazji z całego serca polecam tę stronę, można tam znaleźć fantastyczne noclegi z duszą.

Tak więc weźcie kilka butelek wina, wsiadajcie w auto i zróbcie sobie przyjemny weekend za miastem. Nie pożałujecie. Bawcie się dobrze!

Nie mamy jeszcze newslettera, ale jak już go uruchomimy, obiecujemy, że będzie wspaniały!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *