5 rzeczy które popychają mnie do działania i dodają skrzydeł 14

5 rzeczy które popychają mnie do działania i dodają skrzydeł

Życie to góry i doły, wiadomo. Czasem może wydawać nam się, że stoimy w miejscu i nie umiemy z niego ruszyć. Czasem brakuje nam inspiracji, motywacji, chęci do działania. Ja mam kilka swoich sposobów, które pozwalają zrobić choćby mały kroczek, popychają do przodu i dodają skrzydeł.

Jeśli masz problem z osiąganiem celów… idź w góry

Jestem jedną z tych osób, które często coś w życiu zaczynają i nie kończą. Rozpoczynam z zapałem mnóstwo spraw, kursów, planuję wiele rzeczy i…  gdzieś tam po drodze je porzucam.

Kiedy jestem w górach nie mam możliwości rezygnacji. Ok, będąc w połowie szlaku mogę się cofnąć, ale dojście co celu zajmie mi przecież tyle samo czasu.

W górach uświadamiasz sobie, że masz w sobie tę moc, determinację i czujesz ogromną radość i dumę kiedy uda Ci się dojść do celu. Po prostu idziesz. Skupiasz się na jednym i osiągasz to. To fajny zastrzyk motywacji żeby robić tak również w innych dziedzinach życia.

5 rzeczy które popychają mnie do działania i dodają skrzydeł 16

Jeśli potrzebujesz inspiracji… podróżuj

Jeśli zazwyczaj codziennie otaczasz się tymi samymi ludźmi, miejscami, masz podobną rutynę dnia, prawdopodobnie czasem potrzebujesz zmiany.

Dla mnie jednym ze źródeł inspiracji, motywacji, zapału do życia i działania są podróże. To poznawanie nowych miejsc, odkrywanie nowych kultur, poznawanie nowych ludzi sprawia, że odnawia się iskierka w oku. To poszerza horyzonty, pozwala spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy i sprawia, że po powrocie mamy milion pomysłów i dużo energii do działania.

Nie musi to być od razu miesięczna podróż w nieznaną Patagonię, ale może to być nawet wypad na weekend, city break, który pozwoli Ci odetchnąć.

5 rzeczy które popychają mnie do działania i dodają skrzydeł 18

Jeśli brak Ci odwagi… pokonaj swoją słabość

Pomyśl o rzeczy, której zawsze się bałeś, to może być skok ze spadochronem, ale też chociażby powiedzenie w restauracji, że coś Ci nie smakuje.

Każdy z nas ma inne źródła strachu. Ważne jest, żeby spróbować je pokonać.

Jeśli uda Ci się nawet z małą rzeczą, już poczujesz w sobie postawę zwycięzcy, poczujesz, że jesteś w stanie zrobić wszystko, przełamać się jeśli tylko zechcesz. Dla mnie takim przełamaniem było przejechanie samochodem Portugalii, gdzie jeszcze wcześniej bałam się jeździć chociażby po Bydgoszczy. To doświadczenie mnie uskrzydliło i uświadomiło mi, że mogę pojechać wszędzie jeśli tylko zechcę i wiem, że dam radę.

5 rzeczy które popychają mnie do działania i dodają skrzydeł 20

Jeśli brak Ci ekscytacji życiem… spróbuj czegoś nowego

Chodzi o to żeby wejść w stan ekscytacji życiem. Pomyśl o rzeczy, którą od dawna planujesz, ale jakoś nie udało Ci się do tej pory tego zrobić i… zrób to.

Możesz też przejrzeć jakie atrakcje są w Twoim mieście i wybrać się na jakąś. Przejrzyj Katalogi Marzeń w internecie jeśli chcesz się czymś zainspirować.

Zrób coś, czego jeszcze nigdy nie zrobiłeś, coś co budzi w Tobie dreszczyk emocji, podniecenie, radość, co wychodzi poza Twój codzienny schemat.

Może to być popularna już z wielu miastach „kolacja w ciemności”, a może off road, a może po prostu pojechanie na termy, jeśli nigdy wcześniej nie byłeś.

Po prostu rozsmakuj się w życiu i spraw abyś tryskał energią radości i miał ochotę na więcej.

Fajnym sposobem jest założenie zeszytu, w którym będziesz pisać rzeczy/miejsca/doświadczenia, które chcesz zrobić/odwiedzić/doświadczyć i postanów sobie na przykład, że raz na 3 miesiące zrobisz jedną rzecz z listy.

5 rzeczy które popychają mnie do działania i dodają skrzydeł 22

Jeśli brak Ci sensu życia… zrób coś dla innych

Jeśli dopadają Cię myśli, w których odczuwasz brak sensu, szukasz czegoś co sprawi, że poczujesz power, zrób coś dla innych. Naucz czegoś wartościowego dziecko, zgłoś się na wolontariat do schroniska dla zwierząt. Zobacz ile dobrego możesz zrobić dla świata i w tym znajdziesz sens ?

***

Czasem nawet mała rzecz, jedna czynność może wzbudzić w nas ponownie energię. Warto mieć swoją listę „wspomagaczy” i użyć ich kiedy tego potrzebujemy. W końcu życie płynie cały czas, ono na nas nie czeka, więc nie warto stać w miejscu i być tylko jego obserwatorem.

Nie mamy jeszcze newslettera, ale jak już go uruchomimy, obiecujemy, że będzie wspaniały!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *