Praca nad sobą jest jak budowanie solidnych fundamentów domu 14

Praca nad sobą jest jak budowanie solidnych fundamentów domu

Bez dobrego fundamentu nie postawimy stabilnego domu. Bez dobrego fundamentu wszystko inne będzie się sypać. Jak w życiu –  praca nad sobą jest właśnie jak budowanie fundamentów domu – jeśli zbudujemy je dobrze, to wszystko, co na nich postawimy, będzie także solidne i stabilne.

Gdybyś mieszkał w domu, w którym nie miałbyś dobrych fundamentów, cały czas bałbyś się, że ściany mogą się sypać, czy co gorsza sufit zawalić. Nie umiałbyś nawet skupić się na przyjemności oglądania w domu filmów, czy gotowania pysznych potraw, bo cały czas bałbyś się o swoje bezpieczeństwo i całą energię skupiał właśnie na tym strachu. Tak samo jest w życiu. Ludzie bagatelizują temat pracy nad sobą i skupiają swoją uwagę na wszelakiej maści problemach, myśląc, że są one normalne, nieuniknione, a tak naprawdę one mogłyby w ogóle nie istnieć, nie mieć prawa bytu.

Bez dobrych fundamentów wszystko inne się sypie lub jest prowizoryczne. To tak jak ściana, którą ciągle odmalowujemy i ciągle coś z niej odpada, jest nierówna i na okrągło kładziemy kolejne warstwy farby, wykonujemy tę samą pracę, która nie przynosi na dłuższą metę efektów, ale mamy nadzieję, że może tym razem w końcu będzie ok. Tworzymy prowizoryczną iluzję ładu. A wystarczyłoby zerwać wszystkie poprzednie warstwy, położyć tynk, wyrównać ścianę i na nią położyć jedną warstwę farby, która już nie odpadnie. Jasne, zajęłoby to więcej czasu, wymagałoby więcej umiejętności, wysiłku, ale byłoby warto, by potem nie musieć już ponownie wracać do starego, męczącego sposobu.

zmiana praca nad sobą

Pamiętaj, że w tym domu będziesz mieszkać nie tylko Ty, ale będziesz w nim wychowywać także swoje dzieci. Twoja zmiana może przynieść zmianę każdemu następnemu pokoleniu. Tak więc stawka o tyle się zwiększa, że nie chodzi już tylko o Twoje szczęście, ale też o szczęście Twoich dzieci, a tak naprawdę także innych ludzi, którzy pod Twoim wpływem być może też zmienią swoje postrzeganie świata.

Życie nie ma być prowizoryczne, nie ma być byle jakie, życie ma być pełne, szczęśliwe, a do tego właśnie potrzebne nam są nasze solidne fundamenty, do tego jest potrzebna praca nad sobą.

Nie mamy jeszcze newslettera, ale jak już go uruchomimy, obiecujemy, że będzie wspaniały!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *